O CO CHODZI?


AK30 to wspólny projekt kadry, studentów i przyjaciół Pracowni Zjawisk Teatralnych, Katedry Scenografii UAP. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzw. UAP


30 wystaw w ciągu 30 dni czyli projekt AK30 umożliwia widzom bezpośrednie spotkanie z poznańskimi twórcami. W tym roku wydarzenie to potrwa od 1 do 30 marca. Każdy wernisaż trwa tylko jeden wieczór, jest więc zjawiskiem efemerycznym, a także poprzez przestrzeń, w której się odbywa swoiście intymnym. Artysta, bądź artyści związani z danym miejscem (mieszkaniem, pracownią) chcą poprzez jego aranżacje, na czas trwania wystawy, oddać w jak najlepszym stopniu charakter swojej twórczości. Widzowie mogą nie tylko zapoznać się z projektami artystycznymi, ale także podejrzeć jakie książki, płyty czy inne przedmioty wpływają na inspirację twórców.

W tym roku innowacyjnym dla tej edycji będzie pokaz finału  warsztatów teatralnych w ramach AK30, które będą trwały od początku wydarzenia.


To już 5 edycja projektu, co pokazuje jak ważne jest budowanie dialogu pomiędzy artystami, a odbiorcami, nie tylko za pośrednictwem oficjalnych instytucji, ale poprzez bezpośrednie spotkanie. AK30 jest wydarzeniem wyjątkowym, które sprawia, iż artysta przestaje być oderwany od swych prac, staje twarzą w twarz z odbiorcą.

                           

 
Regulamin 5. edycji AK30

Organizatorem AK30 jest Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, przy czym prawa i obowiązki organizatora realizują  studenci, kadra i przyjaciele Pracowni Zjawisk Teatralnych (Katedra Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu). Ich aktualny skład jest dostępny na blogu AK30.

Uczestnikami AK30 są artyści związani z poznańskim środowiskiem twórczym, w tym studenci uczelni artystycznych, których wystawy są prezentowane w ramach cyklu.

Gośćmi AK30 są osoby odwiedzające wystawy.

AK30 jest to cykl wystaw, które odbywają się codziennie przez 30 dni w Poznaniu i okolicach.
5. edycja odbywa się od 01.03. do 30.03. 2014r.
Uczestnicy prezentują swoją twórczość w miejscach, w których tworzą, pracują, mieszkają, przebywają, czy są z nią w jakiś sposób związani (mieszkanie, pracownia, coworking itp.).
Uczestnikami AK30 są artyści zaproszeni do udziału przez Organizatora oraz artyści, którzy zostali wybrani w drodze rekrutacji.
Rekrutacja na AK30 odbywała się za pomocą zgłoszeń opisowych, przyjmowanych do 13.02.2014r. Artyści wysyłali krótkie opisy koncepcji wystawy, na podstawie których Organizator wybierał Uczestników.
Wraz z potwierdzeniem daty i miejsca wernisażu, Uczestnicy automatycznie wyrażają zgodę na publikację ich danych osobowych przez Organizatora i Patronów Medialnych.
Każda wystawa odbywa się jednego wieczora, od 20:00 do 21:00. W tym czasie na wernisażu obecni są Organizatorzy.
Po zakończeniu wystawy Uczestnik potwierdza na przedstawionym przez Organizatora formularzu brak zniszczeń w miejscu wystawy.
Każda wystawa kończy się o godz. 21:00. Organizator ogłasza obecnym zakończenie wystawy. Pomimo pozostania gości AK30 w miejscu wystawy za zgodą zarządzającego miejscem wystawy po 21:00 wystawę uważa się za zakończoną o godzinie 21:00 a Organizator nie odpowiada za zachowanie osób pozostałych po tej godzinie jako goście zarządzającego miejscem wystawy.
W przypadku zastrzeżenia przez Uczestników ograniczonej liczby Gości, Organizator prowadzi ich rejestrację.
Rejestracja Gości odbywa się za pomocą e-mail. Goście zainteresowani wernisażem wysyłają wiadomość o treści „data wernisażu, imiona i nazwiska Gości” na adres ak30ak30@gmail.com. W odpowiedzi zostanie podany adres danego wernisażu. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizator zobowiązuje się do dokumentacji wernisażu za pomocą aparatu fotograficznego oraz kamery.
Uczestnicy oraz Goście AK30 automatycznie poprzez fakt obecności na wystawie wyrażają zgodę na publikację dokumentacji z ich wernisażu (w tym ich wizerunku oraz zdjęć ich prac) przez Organizatora i Patronów Medialnych.
Organizator zastrzega sobie prawo nie wpuszczenia na wystawę osób (nawet mimo wcześniejszej rejestracji w charakterze Gości), których zachowanie uzna za nieodpowiednie (w szczególności znajdujące się w stanie upojenia alkoholowego).
Goście AK30 zobowiązani są do stosowania się do poleceń porządkowych Organizatorów oraz Uczestnika AK30, jak również właściciela bądź zarządcy miejsca, w którym odbywa się wystawa i przyjmują do wiadomości, że w wypadku niepodporządkowania się im zostaną poproszeni o opuszczenie miejsca wystawy.
Poprzez fakt uczestnictwa w AK30 zarówno Uczestnicy, jak i Goście AK30 wyrażają zgodę na brzmienie niniejszego regulaminu.
Wszelkie odstępstwa od niniejszego Regulaminu należy uprzednio konsultować z Organizatorem, który podejmuje ostateczne decyzje.

 



Organizacją 5. edycji zajmują się:

- dr hab. Piotr Tetlak prof. ndzw. UAP
- Krzysztof Urban 
- Maria - Magdalena Wawrzyńyczk 
- Karolina Grzeszczuk 
- Areta Puchalska 
- Dominika Sadowska 
- Ania Michałowska 
- Marysia Ancukiewicz 
- Agata Śliwińska 
- Kinga Bijak
- Maciek Urbanowski 
- Zuzanna Bartczak
- Barbara Strabel



Piotr Tetlak, fot. AK30




Ekipa AK30 2013

Ekipa AK30 2012, fot. Daniel Kłos





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz