FOTORELACJA

5. edycja AK 30:

 Katarzyna Wąsowska, Elżbieta Niewiadomska, Aleksandra Majzel, Karol Kołodziejczyk, Katarzyna Balicka, Piotr Kisielewski, Agnieszka Kucharska, Maryna Mazur, Dominika Szelążek, Karol Frycu
30.03.2014r. 20:00

Wczasy, wycieczki objazdowe, egzotyka, oferty last minute, wakacje, podróże, turystyka, samolot, autokar, hotele,objazdówki, foteczki, graficzki, muzyczka i łakocie. Prawdziwe pamiętniki z wakacji w artystycznej oprawie. Zapraszamy na podróż wizualno-dźwiękową.

Katarzyna Wąsowska, Elżbieta Niewiadomska, Aleksandra Majzel, Karol Kołodziejczyk, Katarzyna Balicka, Piotr Kisielewski, Agnieszka Kucharska, Maryna Mazur, Dominika Szelążek, Karol Frycu są studentami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziałach Grafiki i Komunikacji Wizualnej oraz Komunikacji Multimedialnej.




Szymon Zwoliński, Wojciech Tężycki, Jarosław Bogucki
29.03.2014r. 12:00

Działanie będzie trwało od 12:00.
Zapraszamy też do piknikowego nastroju z powodu bliskości Rusałki!
Wielki finał o 20:00






























 fot. Kinga Bijak
 

dr hab. Sławomira Chorążyczewska prof.ndzw.UAP; mgr Elżbieta Cios
28.03.2014r. 20:00 

PRACOWNIA UBIORU UNIKATOWEGO

Pracownia Ubioru Unikatowego zaprezentuje "unikatową kolekcję kolekcji". Wystawa będzie niecodzienną okazją do poznania niestandardowych przedmiotów kolekcjonowanych przez artystki. Rzeczy oryginalne, a czasami nawet bardzo dziwne pokazane zostaną w nowej, abstrakcyjnej formie, zyskując unikatową wartość. Więcej dowiecie się przybywając tłumnie na wernisaż!

Już po raz kolejny AK 30 odwiedzi te przemiłe panie!

Tak było na 4. edycji w prywatnej pracowni Eli Cios: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151255082352307.453396.296323322306&type=3

A tak wyglądała inauguracja 2. edycji AK 30 w Pracownia Ubioru Unikatowego: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.499628317306.274121.296323322306&type=3

Zapraszamy też na inne wernisaże https://www.facebook.com/events/1396962433901247/





























fot. Kinga Bijak



Grzegorz Myćka, Maciej Krobski, Xenia Pietrzyk, Ludwika Hawryszuk
27.03.2014r. 20:00

Wspólna przestrzeń i jej konsekwencje.
Więź mieszkających ze sobą studentów w przeciągu lat stała się fascynującym zjawiskiem, dziwnym i czasem niezrozumiałym.
Zapraszamy do jej doświadczenia.

Grzegorz Myćka i Maciej Krobski studiują na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej, kierunek Grafika Warsztatowa,
Xenia Pietrzyk na Wydziale Architektury i Wzornictwo, kierunek Architektura i Urbanistyka,
natomiast Ludwika Hawryszuk, ukończyła wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej na kierunku Projektowanie Graficzne.



















fot.Kinga Bijak


Anna Kokocińska, Weronika Garsztka, Zuzanna Zielińska, Krystian Mazurowski, Sebastian Dembski
26.03.2014r. 20:00

Grupa prawie-sztuki polskiej:

Grupa prawie sztuki polskiej powstała z inicjatywy studentów
różnych uczelni poznańskich bez celu rozpowszechniania ich twórczości.
Działania grupy oscylują wokół wielu form sztuki takich jak ubiór,
fotografia, instalacja, poezja, performance. Uczestnicząc w AK 30,
chcielibyśmy zaprosić na próbę wyłonienia formy z chaosy.

Sześć osób w 100 m2 i kot.

I wszystko wyszło z kuchni.

UWAGA!
Wernisaż będzie wzbogacony o warsztaty białego śpiewu ;)

Anka Kokocińska
Ubiór, tkanina i fotografia teraz są mi najbliższe. Poświęcam im najwięcej czasu, sprawiają mi najwięcej radości. Projektowanie traktuję jako odkrywanie kształtów i form, proces podejmowania świadomych, przemyślanych decyzji. Tkanina pozwala mi na większą spontaniczność, mniej tu ograniczeń. W obu dziedzinach ważne są dla mnie idee recyklingu, które staram się wykorzystywać. W fotografii cenię najbardziej możliwość manipulacji obrazami rzeczywistości, zacierania granicy realne − fikcyjne.

Sebastian Dembski
Cztery nagrania. Cztery różne nośniki dźwięku. Aleatoryzm.
W jednym z pomieszczeń będzie można zobaczyć i usłyszeć instalacje bazującą na kierunku w muzyce współczesnej mający swój początek w latach 50. ubiegłego wieku. Zastosowanie aleatoryzmu polegać będzie na wprowadzeniu czynnika losowego na płaszczyźnie wykonawczej, gdzie wykonawcami staną się cztery nośniki dźwiękowe: taśma magnetyczna, kaseta, płyta CD i plik w formacie MP3. Różnice w odtwarzaniu nagrań przez poszczególne urządzenie, takie jak np. jakość wierności czy trzymanie tempa nagrania wpłynie na postać całego utworu. W konsekwencji, głównym elementem wpływającym na charakterystykę dźwiękową utworu stanie się czas. W zależności od punktu w czasie i miejsca, odbiorca będzie percypował utwór w inny sposób. Instalacja będzie poświęconą twórczości dwóch kompozytorów polskich - Witolda Lutosławskiego i Andrzeja Panufnika.

Weronika Julia Bobrzyn i Zuzanna Zielińska
Zlepek zdjęć będących relacją z podróży po Europie. Starannie wyselekcjonowane ujęcia ukazujące groteskę i hipokryzje największych ośrodków miejskich.
Zbiór pochodzi ze Szwecji, Finlandii, Norwegii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Holandii i Polski.

Krystian Mazurowski
Filmowa próba przedstawienia zaubionego człowieka wśród społeczeństwa.
Ręcę napastujące twarz są symbolem śladów jakie zostawiają na nas konkretne relacje,
kształcując nas - maskę.





















fot. Kinga Bijak


Andrzej Leśnik prof. ndzw. UAP
25.03.2014r. 20:00

Spotkanie w pracowni w ramach AK 30 to dla mnie okazja pokazania najnowszych prac , nad którymi obecnie pracuję, nigdzie jeszcze nie prezentowanych, może i takich które nigdy nie zostaną z rożnych powodów poza pracownią pokazane. To pokaz roboczy w warunkach w jakich powstają moje obecne prace z warsztatem jaki tworzy to miejsce nazwane przeze mnie pracownią. To możliwość zobaczenia obrazów we wnętrzu pracowni z jej osobistym klimatem, w sytuacji jakże odmiennej od tej często sterylnego wizualnie wnętrza galerii. Serdecznie zapraszam Prof. Andrzej Leśnik













fot. Marysia Ancukiewicz



rEwolucja (Galeria Drewutnia)
25.03.2014r. 18:00

Polecamy odwiedzić Galerię Drewutnia, która tak jak i my obchodzi swój jubileusz - pierwszy rok działalności. Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się tego samego dnia o godz.18:00

Ostatnimi czasy wszystkie obiektywy kamer i aparatów zwrócone były na dymy na ukraińskim Majdanie. Dwie studentki edukacji artystycznej na Politechnice Poznańskiej – Maria Król i Agnieszka Cecylia – proponują jednak na wystawie „rEwolucja” spojrzenie diametralnie odmienne, oparte na indywidualnym uczestnictwie w tych wydarzeniach. „rEwolucja” to autentyczne emocje, cierpienie, radość i nadzieja, a także ukazanie pozbawionej medialnych filtrów rzeczywistości kijowskich ulic i olbrzymiego pragnienia wolności. Ekspozycja otwiera nowe perspektywy znanych wydarzeń, pobudzając do refleksji i zachęcając do samodzielnej analizy i oceny sytuacji politycznej oraz szukania swojego stosunku emocjonalnego do wydarzeń na Ukrainie.











fot. Marysia Ancukiewicz
 

Paulina Iłenda, Natalia Zaremba, Julia Lewandowska, Karolina Wojciechowska
24.03.2014r. 20:00

Miejsce gdzie absurd przeplata się z codziennością, nie wiesz co lub kogo tam spotkasz. Podróż przez nieznane, senne koszmary i najskrytsze marzenia...

Paulina Iłenda, Natalia Zaremba, Julia Lewandowska, Karolina Wojciechowska studiują Grafikę Warsztatową na UAP.





















fot. Kinga Bijak
 

Katarzyna Hoffmann
23.03.2014r. 20:00

Koncepcja wystawy „Olfactory dreaming” powstała w wyniku artystycznych rozważań na temat odczuwania zapachu w czasie snu. Wystawa zaaranżowana zostanie w mieszkaniu w starej kamienicy w okolicach Starego Rynku. Zaprezentowane zostaną fotografie Katarzyny Hoffmann pochodzące m.in. z serii „Gorzkie woale”, „Pokusa”, „...się”, „Lalki”, „Jealousy”... Publiczności AK30 pokazane zostaną również 3 nowe filmy artystki. Wnętrze mieszkania zostanie zaaranżowane światłem podkreślającym intymność panującą w przestrzeni życia kobiety-artystki i wprowadzającym widza w atmosferę snu.

Katarzyna Hoffmann - studentka studiów II stopnia na Wydziale Edukacji Artystycznej UAP, absolwentka studiów I stopnia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP, kierunek: Sztuka rejestracji obrazu, specjalność: Fotografia
http://katarzynahoffmann.blogspot.com/

„Olfactory dreaming” jest projektem kuratorskim przygotowanym specjalnie na 5.edycję AK30 przez studentkę specjalności Strategie Kuratorskie WEA (I mgr) - Katarzynę Kucharską.















fot. Kinga Bijak



Agnieszka Baczyńska, Katarzyna Krawczyk, Jędrzej Herwart, Małgorzata Fabian
22.03.2014r. 20:00

" Podróżujemy i obserwujemy bogactwo przestrzeni, badamy jej naturę i właściwości. Ta różnorodność sprawia, że widzimy z różnych perspektyw, obserwujemy każdy w inny sposób,i w efekcie idziemy innymi drogami."

Malarstwo, Grafika, Video to podstawy i trzon tej wystawy.


Agnieszka Baczyńska - Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej, kierunek: grafika warsztatowa, rok I mgr
Katarzyna Krawczyk - Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej, kierunek: grafika warsztatowa, rok II mgr
Jędrzej Herwart - Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej, kierunek: grafika warsztatowa rok I mgr i grafika projektowa rok II mgr
Małgorzata Fabian absolwentka 2012. Wydział Malarstwa i Grafiki wieczorowe, kierunek: malarstwo

























 fot. Kinga Bijak


Jacek Jagielski
21.03.2014r. 20:00

Wystawa będzie okazją do poznania mniej oficjalnej strony twórczości prof. Jacka Jagielskiego. Zaprezentowana zostanie rzeźba, która jest ilustracją ważnych dla artysty idei, ale także umiejętności manualnych. Warto przyjść na AK30, aby poznać bardziej osobiste oblicze działalności artystycznej prof. Jacka Jagielskiego.

A tak było kiedyś:
2. edycja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150106127742307.281066.296323322306&type=3
3. edycja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150619688957307.385010.296323322306&type=3 

4. edycja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151299315707307.1073741840.296323322306&type=3 












fot. Zuzanna Bartczak


ZORZA
20.03.2014r. 20:00


Zorza

Córka nieba
Siostra słońca
Narzeczona księżyca

Fluoryzuje brzmieniem


Samia Grabowska, Sara Grolewska, Adam Kutzner, Zofia Małkowicz, Patrycja Rup, Adam Zajkowski
Studenci Mediów Interaktywnych i Widowisk & Komitywa












fot. Agata Śliwińska


Ewa Mrozikiewicz
19.03.2014r. 20:00

SZAFA

Chcę być kuratorką. Chcę być artystką. Co rano decyduję za kogo się przebiorę.

Marzenia wkładane latami do szuflady wreszcie się ziszczą. Wszystkie. Jednocześnie. Zapraszam Państwa do mojej szafy:
Dzisiejszego wieczoru będzie miał miejsce jedyny w swoim rodzaju, obszerny przegląd twórczości wybitnej polskiej artystki, młodego pokolenia - Ewy Mrozikiewicz. Całe wydarzenie zaplanowane zostało pod czujnym okiem kuratorki Ewy Mrozikiewicz, która swoją działalnością od lat zyskuje międzynarodowe uznanie.

Spotkają się tylko na chwilę. W małej przestrzeni. Później każda pójdzie swoją drogą.
Jestem kuratorką. Jestem artystką. Amen.

Ewa Mrozikiewicz jest studentką Edukacji Artystycznej UAP

































fot. Kinga Bijak

 
Tomasz Ryszczyński
18.03.2014r. 20:00 Skórzewo

Tomasz Ryszczyński, urodzony 2 czerwca 1980 roku w Poznaniu.

Absolwent ASP w Poznaniu, Wydział Architektury Wnętrz ( dyplom w pracowni Zjawisk Teatralnych, prow. dr hab. Piotr Tetlak prof. ndzw. UAP ).

Pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Scenografii II, prow. dr hab. Bohdan Cieślak prof. ndzw. UAP.

Zajmuje się scenografią teatralną, animacją, komiksem oraz grafiką.
 











fot. Maciek Urbanowski



Pracownia Naturalnego Barwienia "Sztuka naturalna"
17.06.2014r. 17:00

Czy wiesz dlaczego suknie Twojej prababci miały tak piękny i intensywny kolor?
Ciekawi Cię jak nasi przodkowie „kolorowali” otaczająca ich rzeczywistość?
Słyszałeś kiedyś o czerwcu polskim, albo o indygo? Nie?

To przyjdź koniecznie na wernisaż AK30 do Pracowni Naturalnego Barwienia "Sztuka Naturalna" w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich i zapoznaj się z sekretnie strzeżoną przez cechowych mistrzów wiedzą barwierską!
Zaprezentujemy Ci dawne metody barwiarskie, przedstawimy rośliny – czasem bardzo niepozorne z wyglądu – posiadające szerokie właściwości barwierskie, a także zachwycimy Cię szeroką gamą barw powstałych w wyniku naszych poszukiwań artystycznych i badań naukowych.

dr hab.. Katarzyna Schmidt Przewoźna - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni prof.. Jana Węławskiego i prof. Magdaleny Abakanowicz w 1979 roku.;
mgr Anna Maria Brandys - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego (dyplom mgr na wydz. Malarstwa w 2011 roku, dyplom licencjacki na wydz. Edukacji Artystycznej w 2013 roku.)































fot. Kinga Bijak



Jacek Strzelecki, Wojciech Kujawski
16.03.2014r. 20:00 Mosina

Jacek Strzelecki, urodzony w 1959 r. w Gnieźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia w latach 1978- 1983 w PWSSP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa otrzymał w pracowni prof. Jana Świtki w 1983 r. Od 1994 kierownik I Pracowni Rysunku, na Wydziale Malarstwa. Mieszka i tworzy w Mosinie. Profesor zwyczajny, współzałożyciel Galerii Miejskiej w Mosinie, członek Rady Artystycznej Galerii.
Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Autor polichromii ściennych w korytarzu Uniwersytety Artystycznego, w kościołach: p.w. Św. Józefa w Puszczykowie, p.w. Św. Mikołaja w Mosinie, p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Osiedlu Wichrowe Wzgórza w Poznaniu, p.w. Nawrócenia Św. Pawła na Osiedlu Rataje, na ścianach Muzeum Armii Poznań oraz Izby Muzealnej w Mosinie.
Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i brał udział w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą.

Wojciech Kujawski- urodzony w 1959r. w Gnieźnie. W latach 1978 –1983 studiował na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu. Dyplom w pracowni rzeźby – u prof. Macieja Szańkowskiego i w Pracowni Rysunku – prof. Jarosława Kozłowskiego obronił w 1983 roku. W latach 1984-1986 był członkiem grupy artystycznej „Koło Klipsa”. W 1995 roku, jako jedyny reprezentował Polskę na wystawie z okazji 100 lecia Biennale Sztuki - „La Nuova Europa” w Wenecji. Od 1991 roku po wygraniu konkursu na kierownika pracowni prowadzi pracownię rzeźby – początkowo na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby, od 2002 na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu obecnie UAP. Od 2005 posiada tytuł profesora zwyczajnego. W latach 1999 – 2002 był kierownikiem Katedry Rzeźby, w latach 2002-2005 pełnił funkcję dziekana Wydziału Rzeźby.
Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.





















fot. Zuzanna Bartczak

 

Julia Popławska
15.03.2014r. 20:00

Inspiracja: mitologia grecka, Echo
Echo została ukarana przez Herę za trzymanie miłostek Zeusa w sekrecie. Hera skazała Echo na wypowiadanie ostatnich słów swojego rozmówcy, w związku z czym z nikim nie mogła się porozumieć. Echo zakochała się w Narcyzie, jednak ten był zbyt mocno zapatrzony w siebie odrzucił ją. Po Echo został jedynie głos powtarzający cudze okrzyki.

Julia Popławska jest studentką Edukacji Artystycznej UAP



















fot. Kinga Bijak


Małgorzata Myślińska
14.03.2014r. 20:00

Małgorzata Myślińska jest studentką Wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Artystka serdecznie zaprasza na prezentację instalacji malarskiej w przestrzeni pracowni przy ul. Garncarskiej 7, w której na co dzień pracuje. Pracownia mieści się w sąsiedztwie galerii Silverado.




















 fot. Kinga Bijak


Karolina Komasa
13.03.2014r. 20:00

"Obiekty do Wchodzenia. Nie-Pokój"
Są to obiekty, które sygnalizują moment podjęcia decyzji na zgodę znalezienia się w sytuacji niezbyt komfortowej czy nawet ryzykownej, ale i zaspokojenia pewnego rodzaju ciekawości, która pozwala spojrzeć na przestrzeń prywatną OKIEM podglądacza...

dr hab. Karolina Komasa prof. ndzw UAP
Dziekan Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

















 fot. Maciek Urbanowski





Aleksandra Górecka, Anna Famulska, Magdalena Janicka, Joanna Rusinowska
12.03.2014r. 20:00

Rzeźbozbiór, Mała Forma Rzeźbiarska

Łączy nas zainteresowanie rzeźbiarskim detalem i analiza anatomiczna ciała ludzkiego i zwierzęcego. W każdej realizacji poszukujemy zatrzymania emocji w idealnej formie. Nasze prace chciałybyśmy ukazać w niekonwencjonalnej formie, która do dnia wystawy miałaby zostać tajemnicą.

Aleksandra Górecka, Anna Famulska, Magdalena Janicka, Joanna Rusinowska - wszystkie studiujemy rzeźbę na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, naszą główną pracownią jest pracownia małej formy rzeźbiarskiej.




















fot. Maciek Urbanowski



Magdalena Brankiewicz, Agnieszka Rzędzian, Paulina Matysiuk, Veronika Moshnikova, Paweł Dziurka
11.03.2014r. 20:00 

Autorzy prac zostali podzieleni na trzy sale. W każdej z nich będzie prezentowane inne medium którym posługują się twórcy prac. W pierwszej będzie prezentowana grafika przez dwie dziewczyny (Magda Brankiewicz oraz Veronika Moshnikova), w drugiej sali będzie fotografia dokumentalna Pawła Dziurki. W ostatniej sali zostanie pokazane malarstwo przez Agnieszkę Rzędzian i Paulinę Matysiuk - tegoroczne dyplomantki licencjatu.

Magdalena Brankiewicz i Veronika Moshnikova studiują na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej, Agnieszka Rzędzian i Paulina Matysiuk na Wydziale Malarstwa, natomiast Paweł Dziurka na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP
 





















fot. Maciek Urbanowski
 


Ewa Mróz
10.03.2014r. 20:00 

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Mróz w jej niesamowitym atelier na Wildzie.

Ewa Mróz już po raz trzeci zaprosi Gości AK 30 do swojej przestrzeni twórczej.

Tak wyglądał zeszłoroczny wernisaż, czyli na 4. edycji https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151280352707307.1073741829.296323322306&type=3

Tak było aż dwa lata temu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150584864072307.380082.296323322306&type=3

A tak 3 lata temu, na 2. edycji AK30 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150099119122307.278840.296323322306&type=3

Ewa Mróz jest asystentką dr hab. Anna Korytowska w Pracowni Projektowania Ubioru UAP, z jej działalnością można zapoznać się na stronie "Ewa Mróz Atelier" http://www.kurskrawiecki.cba.pl/ oraz na FB https://www.facebook.com/pages/Atelier-Ewa-Mróz-KURS-PROFESJONALNEGO-KRAWIECTWA/323182517707758


























fot. Agata Śliwińska
 


Emilia Bogucka, prof. Wiesław Koronowski prof. ndzw. UAP; dr Jarosław Bogucki ad.
09.03.2014r. 20:00 Mosina

Wystawa będzie okazją do zapoznania się z ostatnimi realizacjami prof. Wiesława Koronowskiego, jak również możliwością zagłębienia się w tajniki hologramu, o których opowie dr Jarosław Bogucki. Zobaczycie także "Baniuszki" Emilii Boguckiej, jednym słowem rzeźba w trzech różnych wydaniach, zaprezentowana we wspólnej pracowni.

Mimo odległości od centrum Poznania, warto odwiedzić to miejsce!
Na zachętę możemy przypomnieć wernisaż z 1. edycji AK30 z 2010 roku, który odbył się w tejże pracowni:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.333484917306.160582.296323322306&type=3








































fot. Kinga Bijak



 

Agnieszka Bastrzyk, Zuzanna Bartczak, Karolina Janikowska, Joanna Grochulska

08.03.2014r. 20:00
Sztuka taka, że aż palce lizać! Będzie apetycznie i smacznie, bo zaserwujemy pyszną sztukę! W skład menu wchodzić będą prace rysunkowe, wideo i wiele innych, więc jadłospis będzie urozmaicony a brzuszki głodne sztuki najedzone... Zapraszamy! 

























fot. Kinga Bijak




Marta Jasińska, Karlina Ostrowska, Magdalena Grzesik, Rafał Mikłaszewski
07.03.2014r. 20:00

DALEKO SKĄD?
Tytuł wystawy nawiązuje do znanej anegdoty o żydowskich emigrantach, poruszającej problem braku punktu odniesienia: Jeden z nich zamierza wybrać się do Urugwaju, na co drugi mówi zdziwiony:
- Tak daleko?
- Daleko skąd? – pyta pierwszy.

Wystawa będzie oscylować wokół wątku podróży najróżniejszej maści, będzie zderzeniem z współczesnym problemem szukania i tworzenia miejsca dla siebie i w sobie. Zadamy pytanie czy „u siebie” może być chwilowe i wynajęte, czy można wyznaczyć drogę nie wiedząc gdzie się jest, czy droga bez celu jest drogą bez sensu i czym różnią się dla nas miejsca w których nie byliśmy od miejsc, które nie istnieją. Zastanowimy się nad paradoksem zamykania w domu siebie, osób i przedmiotów, ale również zamykania domu w osobach, jak również przedmiotach ruchomych które można zabrać ze sobą, aby choć przez chwilę poczuć się jak w domu. Ciekawym motywem pobudzającym nas do tworzenia jest też proces budowania wewnętrznego domu, niezależnego od miejsca. Proces zapuszczania korzeni we własnej egzystencji, w życiu pełnym zmian, w podróży.
Wystawa będzie zbiorem refleksji przelanych na płótno, bawełnę, papier i inne media. Każda osoba podchodzi do tematu indywidualnie stosując wybrane przez siebie środki wyrazu. Są to różne odpowiedzi na niejednoznaczne pytanie: “Daleko skąd?”

Marta Jasińska studiuje Edukacja Artystyczna UA Poznań, Karlina Ostrowska, Projektowanie Graficzne UAP, Magdalena Grzesik zrealizowała dyplom z malarstwa w Pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego, Rafał Mikłaszewski jest archeologiem i grafikiem.





















fot. Maria-Magdalena Wawrzyńczyk



Joanna Stangret, Albert Gomułka, Anita Owsianna, Karolina Pikosz
06.03.2014r. 20:00

Tytuł: 3 + 1 = 9

Wystawa ma na celu zaprezentowanie czterech postaw twórczych bazujących na odmiennym doświadczeniu. Zarys naszej wrażliwości kształtowała się w różnych środowiskach akademickich. Obecnie jako studenci UAP nieustannie odczuwamy potrzebę konfrontacji naszych postaw.

3 + 1 = 9 nie oznacza jedynie opozycji damko męskiej ale także autonomiczną logikę budowania prezentowanej wypowiedzi.
Zgodnie z indywidualnymi preferencjami poetyka prac oscyluje wokół wielu zagadnień m.in. malarskich, rysunkowych i graficznych

Joanna Stangret, Albert Gomułka, Anita Owsianna i Karolina Pikosz studiują Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym na I roku mgr.



















fot. Maciek Urbanowski




Nikola Hynas
05.03.2014r. 20:00


Ukazanie zmienności kobiety.
Wiadome, jest iż domeną kobiet jest nieustająca zmiana nastroju. Praca ukazuje jednak zmienność kobiety dotyczącą jej sfery wizualnej. Każdego dnia kobieta może zachowywać się inaczej, lecz co ciekawe również inaczej wygląda. Zależności te są związane z dniem cyklu miesiączkowego kobiety w którym akurat się znajduje.
Wystawa ta ma na celu ukazanie zmienności wizualnej kobiety szerszemu gronu odbiorców oraz zestawienie owych zdjęć z rzeczywistym wizerunkiem autorki kreowanym pieczołowicie codziennie rano przed lustrem za pomocą kosmetyków do makijażu oraz stylizacji.

Nikola Hynas jest studentką Edukacji Artystycznej UA Poznań 



























fot. Maciek Urbanowski



Magdalena Lara, Pola Augustynowicz, Aleksandra Grzegorek, Mateusz Pietrowski
04.03.2014r. 20:00

(nie) ZASZUFLADKOWANE
Cztery szuflady, jeden regał = cztery dziedziny, jedna sztuka.

Jak się do nas dostać?
Dzwonić domofonem przy napisie "Sklepik" ( teoretycznie numer 25 ), przejść przez wewnętrzną bramę na dziedziniec, klatka po prawej stronie, ostatnie piętro.

Magdalena Lara i Mateusz Pietrowski są studentami Wydziału Malarstwa UAP, a Aleksandra Grzegorek Wydziału Edukacja Artystyczna UA Poznań.


















fot. Barbara Strabel



Patrycja Plich, Maja Ziarkowska, Izabela Sitarska
03.03.2014r. 06:30

AUDIOPERFORMANS PORANNY

Patrycja/Maja/Iza

Po audioperformansie kawa i wspólne śniadanie.

Patrycja Plich, Maja Ziarkowska i Izabela Sitarska są studentkami Wydziału Komunikacji Multimedialnej UAP na kierunku Intermedia.
 




















 fot. Kinga Bijak





Joanna Martyniuk i Berenika Pyza
02.03.2014r. 20:00

KONKURS
W nieskończoności słomy znajdziecie znak niewiadomy.
Więcej nie powiemy bo same nie wiemy.
Dzwonić pod "8. Misio + Marian".

Berenika umie robić
oczka lewe i prawe,
ma przy tym ogromną zabawę.

U Asi wycinanka
początkiem każdego poranka
i mleka pełna szklanka.

W nieskończoność.

Joanna Martyniuk, i Berenika Pyza są studentkami Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii, na kierunku Scenografia.
























fot. Marysia Ancukiewicz


 

Tala Mikulska
01.03.2014r. 20:00

11 obiektów o satiacji semantycznej

satiacja semantyczna
zjawisko psychologiczne, w którym powtarzanie sprawia, że słowo lub wyrażenie czasowo traci znaczenie i jest odbierane jako bezsensowny dźwięk.
słowo lub wyrażenie czasowo traci sens na skutek nadmiernego powtarzania

I
obraz
akryl na płótnie 120x80
powtarzanie wywołuje zapamiętanie
powtarzanie wywołuje zapominanie

II
gong
blacha mosiężna, fi 1000mm
gong zostaje stworzony przez uderzenia
gong brzmi przez uderzenia
gong zostaje zniszczony przez uderzenia

III
kula
kula stalowa, fi 40mm, celofan, taśma
obraz zostaje chwycony
obraz zostaje zniekształcony
obraz zostaje zniekształcony
obraz zostaje niezatrzymany

IV
kozły, 2 sztuki
drewno malowane
powtórzony obiekt nie traci formy
powtórzony obiekt traci funkcję

V
rzeźba
beton, 0,876665(6) l3
szlachetna materia
powszechna forma

VI
instalacja
filc włosowy, porcelana
forma zmienia materię
materia zmienia formę

VII
tryptyk
akryl na płótnie, 70x70cm, 3szt
kolor
koloru
kolorem

VIII
instalacja
szkło
frakcja formy
forma frakcji
funkcja frakcji

IX
obiekt
metal, drewno
funkcja funkcji
niefunkcja

X
powierzchnia
marmur, 25x25cm
estetyka nieużytków

XI
obraz
akryl na płótnie, 50x50cm
pozostałość formy
forma+forma/nowa forma



Tala Mikulska jest studentką Wydziału Komunikacji Multimedialnej - Intermedia, II rok, I stopnia.




















 fot. Agata Śliwińska

 









4. edycja AK 3015.03.2013
Sonia Rammer
fot. K. Grzeszczuk, M.Ancukiewicz



















14.03.2013
Jacek Jagielski
fot. Joanna Grochulska












13.03.2013
D. Kuźniarska, W. Modrzejewski
fot. Sara Grolewska










12.03.2013
W. Tężycki, M. Radziejewski, G. Olech, Sz. Zwoliński, M. Suzuki
fot. M. Ancukiewicz











11.03.2013
Grupa Artystyczno - Ekologiczna
D. Szelążek, A. Dudzic, K. Krawczyk, A. Baczyńska, N.Juszkiewicz, K. Kołodziejczyk, J.Drożak, K. Bakuła
fot. Kinga Bijak












10.03.2013
Aleksandra Kościow
fot. Sara Grolewska





















  
9.03.2013
Wojciech Müller
fot. Karolina Grzeszczuk










8.03.2013
K. Kędzierska, J. Angulska, M. Wojtkowiak, K. Michalska
fot. Anna Michałowska
















7.03.2013
F. Szymczak, A. Nowakowski, M. Piątyczek










6.03.2013
M. Hryniuk, M. Węglińska, Z. Kuligowska, M. Nowacki
fot. Emilia Łapko









5.03.2013
Patrycja Piwosz
fot. Magdalena Sobkowiak










4.03.2013
E. Niewiadomska, K. Balicka, P. Kisielewski
fot. Kinga Bijak










3.03.2013
Ewa Mróz
fot. E. Łapko, M.M. Wawrzynczyk









2.03.2013
Karolina Janikowska, Joanna Grochulska, Zuzanna Bartczak
fot. Maria Magdalena Wawrzynczyk













1.03.2013
Agnieszka Zarębska, Bartosz Barłowski
fot. Anna Michałowska











28.02.2013
Olga Dziubak, Aleksandra Piotrowska, Karolina Pałka, Adrian Kostrzewa
fot. Marysia Ancukiewicz










27.02.2013
Jagoda Szymkowiak
fot. Kinga Bijak


















26.02.2013
Zbigniew Szot
fot. Kinga Bijak


 





25.02.2013
Waldemar Łukaszczyk
fot. Marysia Ancukiewicz   












24.02.2013
Lidia Piechowiak, Marta Magierecka. Hanna Banaszczyk
fot. Maria Magdalena Wawrzynczyk










23.02.2013
Maciej Rudzina
fot. Agata Śliwińska









22.02.2013
Ula Chodorowska, Agnieszka Kucharska, Adam Żurawiecki, Rene Raileanu, grupa Monsfur (Łukasz Gawron, Bartek Stypka), Kacper Kapsa
fot. Agata Śliwińska










21.02.2013
Magdalena Lara, Agnieszka Bastrzyk, Aleksandra Grzegorek, Monika Ziemiańska oraz Mateusz Pietrowski








20.02.2013
Magdalena Parnasow - Kujawa
fot. Zuzanna Bartczak











19.02.2013
Ewa Mrozikiewicz
fot. Anna Sienkiewicz












18.02.2013
Joanna Puciłowska, Joanna Gryzińska
fot. Anna Sienkiewicz










17.02.2013
Elżbieta Cios

fot. Kinga Bijak









31
.03.2012

Karolina Grzeszczuk, Areta Puchalska, Patryk Grochowicki,
Michał Ciesielski, Marcin Siwiński


fot. Emilia Łapko

















30.03.2012

Prof. Jacek Jagielski prof. zw. UAP

fot. Karolina Grzeszczuk











29.03.2012


prof. Marcin Berdyszak prof. zw. UAP

fot. Emila Łapko














28.03.2012


Twórcza grupa wizualno-muzyczna Projekt Przyjaciół za Bramką:
Aleksandra Majzel, Katarzyna Wąsowska, Joanna Jurgielewicz,
Małgorzata Marszałek, Joanna Domagała i przyjaciele




fot. Emilia Łapko i Łukasz Malinowski

















27.03.2012


kw. II st. Robert Bartel prof. ndzw. UAP

fot. Arteta Puch







 







26.03.2012 


ZPAP
(Damian Siuzdak, Karolina Połosak, 
Dorota Pawlicka, Rafał Kwiczor
 i obecny duchem Sylwester Piasecki)

fot. Emilia Łapko










25.03.2012 


prof. Włodzimierz Dudkowiak prof. zw. UAP
dr Paweł Kaszczyński ad.


fot. Arteta Puch


















24.03.2012 


Małgorzata Dyjak, Żaneta Lehmann, Martyna Szulist, 
Agnieszka Kaźmierczak, Joanna Bartel, Anna Kaczkowska

fot. Arteta Puch























23.03.2012 


Anna Brandys, Natalia Kuberska, Szymon Zwoliński
fot. Emilia Łapko















22.03.2012 



Marek Glinkowski
fot. Emilia Łapko 













20.03.2012 


Małgorzata Myślińska, Joanna Wójcik, Maja Demska,
Agnieszka Dominik, Karolina Żuraw
fot. Emilia Łapko 

















20.03.2012 



prof. Wojciech Müller prof. zw. UAP 
fot. Emilia Łapko












19.03.2012 


 kw. I st. Janusz Oleksa st. wykł. 
fot. Emilia Łapko  













18.03.2012 

Monika Jolanta Kurmin, Marc Tobias Winterhagen
fot. Emilia Łapko 












17.03.2012  

mgr Wojciech Tężycki lab.
fot. Emilia Łapko 















16.03.2012 


Ela Niewiadomska, Dominika Brychcy, Kasia Balicka


fot. Emilia Łapko



















15.03.2012


Modelarnia: Agata Smok, Kinga Szeląg, Emilia Schudy, Mikołaj Stępień
Zespół 30i3: Wiktoria Pukacka, Mariusz Zańko,
Adam Muzalewski, Stanisław Sobczyk, Łukasz Przybył

fot. Emilia Łapko 


















14.03.2012

Ela Misztalewska, Marcin Chomicki i Paulina Horba

fot. Emilia Łapko 













13.03.2012

dr hab. Katarzyna Podgórska-Glonti ad.

fot. Emilia Łapko  












12.03.2012

Katarzyna Bakuła
fot. Areta Puch










11.03.2012

Ewa Mróz

fot. Emilia Łapko















10.03.2012

Karolina Połosak, Rafał Kwiczor, Grzegorz Bożek


fot. Emilia Łapko













9.03.2012

Paweł Żukowski















8.03.2012

Arkadiusz Zub, Małgorzata Wojtkowiak,  Aleksandr Hyz, Daniel Kłos

fot. Emilia Łapko

















7.03.2012

Agnieszka Kłos i Filip Brzyski


fot. Arteta Puch










fot. Marcin Chomicki


6.03.2012

Justyna Śmidowicz
fot. Emilia Łapko














5.02.2012

Ada Borucka i Andrzej Śliga
fot. Emilia Łapko













4.03.2012

 Mateusz Dryjer, Wiktoria Bukowy, Maciej Rudzin


fot. PhotoDuet.pl czyli Ola Puchowska i Piotr Kulas












fot. AK30





...wkrótce więcej zdjęć



3.03.2012

dr hab. Anna Tyczyńska prof. ndzw. UAP


fot. Emilia Łapko













2.03.2012 

Anna Frost, Agata Strażyńska, Julia Głąbiowska,
Bartek Ogłoza, Jacek Balik


od lewej na pierwszym planie:
 Julia Głąbiowska, Bartek Ogłoza,
Agata Strażyńska,  Anna Frost

fot. Areta Puch 
 



 fot. Emilia Łapko

















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz